مقایسه املاک

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

مقالات

BPA یا بسفنول آ چیست؟

BPA یا بسفینول آ یک ماده شیمیایی است که به بسیاری از محصولات تجاری مثل قوطی های کنسرو و محصولات بهداشتی بانوان اضافه می­‌شود. این ماده اولین بار در سال 1890 کشف شد ولی در دهه 1950 بود که شیمیدان ها متوجه شدند که می­‌توان از ترکیب این ماده با سایر ترکیبات، پلاستیک های پلی کربنات محکم و انعطاف پذیر بدست آورد. امروزه استفاده از پلاستیک های حاوی BPA یا بیسفنول آ در تولید ظروف کنسرو، شیشه های شیر نوزادان، بطری های آب و تجهیزات ورزشی رایج است. البته استفاده از این ماده در محصولات مربوط به نوزادان در بسیاری از کشورها مثل آمریکا ممنوع شده است. از BPA همچنین برای تولید رزین های اپوکسی استفاده می­‌شود که برای جلوگیری از پوسیدن فلز بدنه، با آن روکش داخلی ظروف غذاهای کنسروی را پوشش می­‌دهند. بیش از 90 درصد ما در بدن خود BPA یا بیسفنول آ داریم. ما این BPA را با خوردن غذاهایی که در ظروف ساخته شده با BPA نگهداری می­‌شوند، وارد بدن خود کرده ایم. البته BPA می­‌تواند از طریق هوا، خاک و آب هم وارد بدن شود.

خطرات BPA یا بسفنول آ 

سطح هورمون ها

برخی از کارشناسان بر این باورند که BPA می­‌تواند در بدن انسان به صورت یک هورمون عمل کرده و در نتیجه سطح نرمال هورمون ها و فرآیند رشد در جنین، نوزادان و کودکان را دچار اختلال کند.

مشکلات مغزی و رفتاری

واحد بین المللی سم شناسی سازمان غذا و دارو آمریکا پس از بررسی شواهد، از وجود نگرانی هایی در مورد تاثیرات احتمالی BPA بر روی مغز و رفتار نوزادان و کودکان خبر داده است.

سرطان

برخی از آزمایش های انجام شده بر روی حیوانات، ارتباط احتمالی بین قرار گرفتن در معرض BPA و افزایش احتمال ابتلا به سرطان در آینده را نشان می­‌دهد.

مشکلات قلبی

یافته های دو تحقیق نشان می­دهد که افراد بزرگسالی که مقادیر بیشتری از BPA در بدن خود دارند، بیشتر دچار مشکلات قلبی می­‌شوند. الیته این افزایش می­‌تواند مستقیمأ متاثر از BPA نباشد.

سایر مشکلات پزشکی

برخی از کارشناسان بر روی ارتباط بین قرار گرفتن در معرض BPA یا بسفینول آ و ابتلا به مشکلاتی مثل چاقی مفرط، دیابت، اختلال بیش فعالی و کمبود توجه و تمرکز و برخی دیگر از مشکلات تحقیقاتی انجام داده اند ولی نتایج بدست آمده هنوز برای اثبات ارتباط، بقدر کافی محکم و مستدل نیستند. با توجه به مطالب عنوان شده بهتر است برای کاهش خطرات ناشی از BPA، مصرف غذاهای کنسروی را کاهش داده و در مورد ظروف پلاستیکی نیز حدالامکان از ظروفی که عبارت BPA FREE یا “بدون بیسفنول آ” بر روی آن ها درج شده استفاده کنیم. در این بین از خطراتی که این ماده بر محیط زیست می گذارد نباید غافل شد. بیسفنول آ یک آلاینده محیطی است و با تثبیت نیتروژن در ریشه بعضی گیاهان تداخل کرده و بر روی چرخه محیط زیست تأثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد تقریبا هر چیزی که می‌خورید یا می‌نوشید به نوعی با پلاستیک احاطه شده باشد

از شانه‌های پلاستیکی تخم‌مرغ و بطری‌های آب گرفته تا بطری شیر نوزادان. اما آیا این پلاستیک‌ها برای سلامتی ما مضر هستند؟

پاسخ بستگی به نوع پلاستیکی دارد، که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام بیسفنول A، ماده‌ای که بسیاری از پلاستیک‌ها به کار می‌رود، را به یاد داشته باشید، زیرا بی‌خطربودن آن اخیرا مورد تردید قرار گرفته است.

برای اینکه پلاستیک به سلامتی شما آسیب برساند، سه شرط باید موجود باشد. اول اینکه ماده‌ای آسیب‌رسان در این پلاستیک موجود باشد. دوم اینکه این ماده آسیب‌رسان از آن پلاستیک بیرون بیاید و به بدن شما وارد شود. و سوم اینکه آن ماده به اندازه کافی وارد بدن شود که به آن آسیب برساند.

پلی‌کربنات‌، نوعی از پلاستیک است که دست کم دوتا از این شرایط برای آسیب‌رسانی را دارا است. این نوع پلاستیک حاوی بیسفنول A (BPA) است که اخیرا به خاطر کاربرد آن در بطری‌های شیر کودکان و آسیب‌رسانی بالقوه آن له انسان‌ها و حیوان‌های در حال رشد مورد توجه قرار گرفته بود.

بررسی‌ها نشان داده‌اند که BPA می‌‌تواند از ظرف پلاستیکی به درون غذاها و نوشیدنی‌ها نشت کند و بعد وارد بدن شما شود.

اتصالاتی که مولکول‌های BPA را در پلاستیک پلی‌کربناتی در کنار هم نگاه می‌دارند، در مروز زمان، هنگامی که پلاستیک حرارت می‌بیند، یا در معرض مواد اسیدی یا بازی قرار می‌گیرد، شکسته می‌شود. این مولکول‌های آزادشده BPA به غذاها و نوشابه‌های درون ظرف پلی‌کربناتی می‌چسبد و به درون بدن وارد می‌شود.

BPA درون بدن به باعث اختلال در دستگاه غدد درون‌ریز و هورمون‌ها در بدن می‌شود، چرا که عمل هورمون‌های جنسی را تقلید می‌کند.

این وضع به خصوص در مورد رشد جنسی جنین که وابسته به پیام‌رسانی دقیق هورمونی است، اشکال ایجاد می‌کند. بررسی‌ها نشان داده است که BPA حتی در مقادیر کم در رشد جنین‌های موش اشکال به وجود می‌آورد. پرسش این است که آیا این ماده با مقادیری که ما به طور معمول در معرض آن قرار داریم، می‌تواند به انسان‌ها هم آسیب برساند یا نه.

چندی پیش مقامات بهداشتی کانادا تصمیم گرفتند که استفاده از پلاستیک‌های پلی‌کربناتی را در شیشه‌های شیر نوزادن ممنوع کننئ. با وجود اینکه این مقامات نتیجه‌گیری کردند که مقدار BPA وارد شده به بدن افراد از حد بی‌خطر عبور نمی‌کند، اما آنها نگران هستند که حتی مقادیر کم BPA باعث آسیب‌رسیدن به نوزادن و کودکان در حال رشد شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر می‌گوید BPA خطری برای انسان‌ها ایجاد نمی‌کند،

 

زیرا حد بی‌خطر این ماده برای انسان‌ها (0.05 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز) سه برابر مقداری از این ماده که به طور معمول وارد بدن افراد می‌شود.

اما در بازبینی که در سال 2007 در نشریه Reproductive Toxicology منتشر شد، دانشمندان استدلال می‌کنند که بیش از 40 بررسی وجود دارد که نشان می‌دهد BPA در مقادیری کمتر از حدی که برای انسان‌ها بی‌خطر محسوب می‌شده است، هم ممکن است آسیب‌رسان باشد.

در همین حال هیات سم‌شناسی موسسه‌های ملیی بهداشت آمریکا پس از بازبینی 200 بررسی مختلف در مورد BPA چنین نتیجه‌گیری کرد که  “تا حدی نگرانی وجود دارد” که آن مقداری از BPA که از بطری‌های پلاستیکی شیر کودکان و پوشش داخلی قوطی‌های کنسرو نشست می‌کند، به انسان‌های در مرحله رشد آسیب برساند.

در مجموع به نظر می‌رشد در مورد دقیق‌بودن “میزان بی‌خطر” این ماده تردید‌های بروز کرده است. اگر ثابت شود که حتی مقدار کمی نشت‌کرده BPA از پلاستیک‌های پلی‌کربناتی واقعا برای سلامتی انسان‌ها خطرناک است، شاید ما برای تغییر دادن سیستم فعلی نگهداری مواد خوراکی و نوشیدنی فرارسیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *